[BILLBOARD] NCT127 Geleceğe Doğru Koşuyor: “Kendimize meydan okumayı seviyoruz.” | 04.07.18


NCT127 Geleceğe Doğru Koşuyor: “Kendimize meydan okumayı seviyoruz.”

Konu yenilik olduğunda, K-pop müziğin zamanın gerisinde kalmadığı bir yer. Bunun çoğunu yöneten ise Güney Kore’nin en önde gelen sanatçılarını yetiştirmiş ve müziğin ülkede güncel haline gelmesinde büyük rol alan SM Entertainment. Son girişimleri ise NCT diye bilinen, görünüşe göre herhangi bir sonu olmayan ve her biri farklı nedenlerle ortaya çıkmış birçok alt gruba ayrılan, bir erkek grubu. En bilinenleri NCT127, geçen seneden beri Amerika’da birçok kez görünerek kısa zamanda Amerika’ya en sık konuk edilen K-pop hareketlerinden biri olan, Seul merkezli, 5 ülkeden 9 üye ile oluşturulmuş bir takım.

Yakın zamanda KCON 2018 NY’da performans gösteren grup, Prudential Center’ın 24 Haziran sahnesine Touch’ın parlak R&B tınılı synthpopundan, enerjik deneysel dans şarkısı Cherry Bomb’a uzanan çeşitli şarkılarıyla çıktılar. Bu yılki etkinlikte geceyi onlar kapatmasa da kalabalığın isyankar tepkisi bunun kısa zamanda olacağını gösteriyor.

NCT 127’in üyelerine göre müzik stillerinin akışkanlığı –set ile birlikte üç üye şehvetli hip-pop şarkıları Whiplash’in özel bir performansı için geceye erken geldiler- onların tanımlayıcı özelliklerinden biri. Grubun üç İngilizce konuşan üyelerinden ve öncül vokallerinden biri olan Jaehyun “Bence yeni şeyler yapmayı ve kendimize meydan okumayı seviyoruz.” dedi. “Kendimize meydan okurken, ileride kendi rengimizi bulacağız.”

Grup, NCT 2018’in Empathy albümünde yer alan ve Fire Truck, Limitless ve Cherry Bomb gibi önceki şarkılardan daha coşkulu olan en güncel şarkıları Touch’ı duyduklarında şaşırdıklarını itiraf etti. Şikago yerlisi Johnny, Kanadalı üye Mark kendisinin baştaki tepkisini abartılmış derecede açık gözleri ve ağzıyla taklit ederken “Bence en başta herkes çok heyecanlıydı.” söyleminde bulundu. “Bizler ise şöyleydik, ‘Vay, bu efsane.’ Alıştığımızdan da parlak bir havası vardı. Bu yüzden bu yeni şarkıdan nasıl performanslar çıkacağını görmek için heyecanlıydık. Hayranlarımıza göstermek için sabırsızlanıyorduk. Çünkü genellikle hayranlar performanslarımıza baktıklarında “Woah, bu kuvvetli, bu çok güçlü.” modunda oluyorlar. Ancak bu sefer şarkıyı duyduğumuz anda “Bu sefer gülümsüyor olacaklar” diye düşündük.

Parlak gülüşler performanslarının ve müzik videosu Touch’ın, tam da mayısta EP Chain ile Japonya marketi ile yüzleştikleri sırada Japon üye Yuta’nın ışık saçan tavrıyla dikkatleri üzerine topladığı şarkı, dayanak noktası haline geldi.

“Japonca bir albüm kaydedebildiğimiz için inanılmaz derecede mutluydum. Ancak anadilimde ilk kaydım olduğu için gerçekten endişeliydim.” diyor Yuta. “Ama telaffuz çok daha kolay olduğu için bayağı rahattım.” “Japoncayı çok akıcı konuşabildiği için biz, bir takım olarak, ne söylediğimiz hakkında daha özgüvenliydik çünkü söylediklerimizi kendi kelimeleri ile yorumluyor gibiydi.” diye ekliyor Johnny.

Albüm Japan’s Oricon haftalık albüm çizelgesine 2.sıradan çıkış yaparken single Japan Hot 100’de 20 numara olarak yer aldı.

Birçok yeni K-pop hareketi gibi NCT 127 üyeleri de kendi şarkılarını üretmekte maharetli, özellikle kendi kısımlarını birlikte yazan Mark ve Taeyong. Mark, ikilinin yaratıcı sürecini açıklıyor: “Şarkıyı aldığımızda ilk olarak kendi başımıza ayrı ayrı beyin fırtınası yapıyoruz. Sonra fikirlerimizi birleştirip birlikte beyin fırtınası yapıyoruz ve birlikte düşündüğümüzde son dokunuşları yapıyoruz.”

Mark, şimdiye kadar yazdığı favori kısmının bir NCT 127 şarkısından değil, nisanda yayımlanan NCT U’nun Yestoday’indeki görünümünden olduğunu söyledi. Aslında basitçe kendimizle geçmişten konuşuyoruz. Çünkü her şey zaman hakkında ve bu yüzden benim kısmımın sonunda “Şu an olduğum yeri beğendiğini umuyorum.” diyorum. Buradaki “sen” geçmişteki beni ifade ediyor.

Grubun diğer üyeleri de, özellikle Taeil, gelecekte takım için yazmak ve üretmek konusunda ilgili.

K-pop’ta bir örnek olarak NCT 127’in sıradaki hamlesi iyice gizlenmiş durumda. Ancak grup yakında gelecek çok şeyin olacağı konusunda söz veriyor. “2018’de koşarak ilerlemekteydik ve hayranlarımız ilerlemeye devam etmemizi bekleyebilirler. İlerlemeye devam ettiğimiz gibi, yılın geri kalanında hayranlarımız bizden çok daha fazlasını bekleyebilir.” diye paylaşıyor takım lideri Taeyong.

Kaynak: Billboard
TR Çeviri: Venus

Your reaction?
SİNİRLİ SİNİRLİ
2
SİNİRLİ
PONÇİK PONÇİK
2
PONÇİK
MUTSUZ MUTSUZ
1
MUTSUZ
AMANIN! AMANIN!
1
AMANIN!
VIRUUM VIRUUM
0
VIRUUM
Love Love
8
Love
BEN ŞOK BEN ŞOK
1
BEN ŞOK
Win Win
3
Win
WTF WTF
0
WTF

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in