[DISPATCH] JAEHYUN – VOKAL LINE’DAN BAHAR PLAYLISTİ TAVSİYESİ | 03.06.18


Soru: Başkalarına göre hayallerini daha erken buldun. Sıradan bir okul hayatı yerine belirsiz bir geleceğe doğru koşuyorsun. Hikayeni merak ediyoruz.
Jaehyun:
Küçükken, babamdan pek çok eski  ve R&B şarkılar dinlerdim. Doğal olarak müziği severdim. Okul festivalinde sahneye çıktım ve şarkı söyledim. Ondan sonra da stajyer oldum ve ciddi/samimi bir şarkıcı olmayı hayal etmeye başladım.

Soru: İlk ses sınavını  merak ediyoruz. Şarkıcı olmak için ilk adımı attığın o an. Nasıl hatırlıyorsun?
Jaehyun:
Toplamda 3 şarkı söyledim. R. Kelly’den I Believe I Can Fly, Keyshia Cole’dan Love ve Lee Moon Sae’nin ‘In The Rain’i. Seçmeler sırasında hiç özel bir tepkinin olmadığını hatırlıyorum. Bu yüzden, çok bir beklentim yoktu. Daha sonra seçmelerin genelde zaten böyle olduğunu duydum.

Soru: Artık vokal line o ilk seçmelerden 180 derece farklı. Siz profesyonelsiniz.  Düzinelerce, yüzlerce kez sahneye çıkarak kendi prensibinize sahip oldunuz.
Jaehyun:
En önemli şey sahnede doğallıktır. Ahenkli şarkı söylemek ve de ölçülü bir şekilde ifade etmek istiyorum.

Soru: Her sahnenizde memnun/hoşnut olmuyorsunuz, durmadan deniyorsunuz çabalıyorsunuz. Hedeflediğiniz bir hayalden dolayı değil mi?
 Jaehyun:
Hâlâ pek çok eksikliğim olsa da kendi rengime sahip olan bir vokal olmak istiyorum. Sadece sesimi duyarak   “Ah bu Jaehyun” diyebilmeniz için.

Soru: Uyanır uyanmaz dinlediğiniz ilk şarkı nedir?
Jaehyun:
Daniel Caesar – Best Part. Daniel Caesar’ı seviyorum. Özellikle bugünlerde bu şarkısına kapıldım.

Soru: Playlistinden asla çıkarmayacağın şarkı?
Jaehyun
: Chet Baker – I Fall In Love Too Easily. Chet Baker’ın  jazz havasını, o tarz müzikleri sevdiğim için sık sık dinlediğim bir şarkı. “Born To Be Blue’ filmini izledikten sonra Chet Baker hakkında daha çok bilgi sahibi oldum.

Soru: Sana güç veren ve yorgunken dinlediğin şarkı?
Jaehyun
: Coldplay – Yellow. Dinlediğim vakit beni iyileştiriyor. Bugünlerin havasına da uyuyor. Araba sürerken dinlemenizi öneririm.

 Soru: Hayranlarınız için önereceğin şarkı nedir?
 Jaehyun: Lee Moon Sae – Girl. Şarkının sözleriyle o duygusal hissi çok seviyorum! Dinlemekten zevk aldığım bir şarkı Czennie’lere  bu şarkıyı kesinlikle tavsiye ediyorum.

 Hayranlara mesajı: Sevdiğim müzik için, gelecekte de uzun bir süre eğlenerek sıkı çalışacağım bu yüzden çokça dinleyin ve destekleyin. Czennie’ler olduğu sürece her zaman kuvvetli olacağım. Sizi seviyorum.

 

Kaynak: Dispatch
İNG Çeviri: fluyffywhitie
TR Çeviri: sonestarj

Your reaction?
SİNİRLİ SİNİRLİ
1
SİNİRLİ
PONÇİK PONÇİK
1
PONÇİK
MUTSUZ MUTSUZ
1
MUTSUZ
AMANIN! AMANIN!
0
AMANIN!
VIRUUM VIRUUM
0
VIRUUM
Love Love
7
Love
BEN ŞOK BEN ŞOK
2
BEN ŞOK
Win Win
1
Win
WTF WTF
1
WTF

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in