NCT 127 – EPOP DERGİSİ ARALIK SAYISI RÖPORTAJI | 15.12.17


♥ NCT127 , 9 ÜYE, 9 KARİZMA ♥

 

 1 yıldan uzun süre önce çıkış yapmalarına rağmen NCT 127 <Limitless> ile Japonya çıkışlarını yaptı. İnsanlara “umut” aşılıyorlardı ve sonunda başardılar. Üyelerin çok mutlu oldukları söylenebilir, özellikle de Japon üye Yuta, o daha da heyecanlı hissediyordur değil mi? ㅋㅋ! Japonya’daki etkinlikleriyle birlikte, Yuta, NCT’nin kendini Japonya’da etkinlik düzenleyen diğer Koreli gruplardan farklı bir stille tanıtmalarını umuyor.

Soru: NCT’nin ” bu çok harika” dediğiniz üç özelliğini saysanız bu neler olurdu?
Taeyong: İlki çok uluslu üyelerimiz olurdu sanırım. Doğal olarak birlikte farklı kültürler ve diller öğrenebiliyoruz, yani birlikte büyük kültürel başarılar elde edebiliriz. (Güler)
Yuta: Diğeri şarkı kaydettiğimiz zamanlar olurdu, mesela <Limitless> Japonca versiyonu, ben onların Japonca telaffuzlarına yardım ediyorum, “tsu” sesini “cyu” diye okuyabilirler, bu Koreliler tarafından telaffuzu zor bir harf. Bu durumlarda, üyeler birbirlerine yardım edebilirler. Aynı şey için, Çincede olursa, Winwin bu rolde sorumlu olacaktır, İngilizcede olursa, Mark ve Johnny herkese öğretecektir. Birbirimizin eksik kısımlarını tamamlayabilmemiz çok güzel.
Taeil: İkincisi de sahnede olurdu sanırım. Pratik yaparken birlikte fazla zaman geçiriyoruz. Sahne ayarlamaları hakkında tartışıyoruz, yani sahnede bakınca sonucun “çok harika” olduğunu düşünüyorum. Açıkçası, “pratik çok zor” düşüncesi ortaya çıkıyor. (Güler)
Taeyong: Tabii ki, pratik gerçekten zor ama bunu hep mutluca yapacağız. Yani eğer çok çalışırsak, böyle bir sonucun sahnede gösterilebileceğini düşünüyorum. Bu durumda öylesine bir sahnede olsak bile çok iyi bir performans sunabiliriz.
Mark: O anda performanslarımız şarkılara göre değişiyor. Her zaman farklı şarkılar için farklı performanslar sergileyeceğiz, yani atmosfer hiçbir zaman aynı olmayacak. İfadelerimiz ve hareketlerimiz şarkıya göre değişecektir. Umarım bunu görenler mutluluk dolu atmosferin farkına varabilir.
Taeil: Bence üçüncüsü “her üyenin çok harika” olması (güler), çünkü hepimizin farklı bir karizması var; yani biz, NCT 127, 9 üyeyle “çok harika” bir grup olmak için toplandık.
Yuta: Herkesin ülkesinin ve kültürünün farklı olması, bizim büyüyen çevremizin de farklı olmasına yol açıyor. 9 üyenin birbirini iyi tanıması o kadar kolay değil ve bu nedenle, birbirimizi iyi tanıdığımızda güçlü bir bağ oluşacaktır. Bizim harika tarafımız da bu sanırım.

Soru: Stajyerlikten şimdiye kadar, birbirinizle uzun süredir zaman geçiriyorsunuz. Üyeler hakkında bildiklerinize dayanarak yanınızdaki üyenin karizmasını bize anlatın!
Haechan: Jaehyun abi onu nasıl görüyorsanız öyle. Cildi çok açık ve güzel, içi de aynı cildi gibi. Çok saf bir insan. Jaehyun abiyle oda arkadaşıyım. Eğer Jaehyun abi uyumak istiyorsa ama benim yapacak bir işim varsa ışıkları kapatmadan uyur. Bana her zaman sahip çıkar.
Jaehyun: (Güler) Ama bir yandan Haechan da bana her zaman sahip çıkıyor~ Mark aslında her zaman gelişmeye devam eden ve sınırsız özellikleri olan birisi. Hangi duruma kadar gelişmeye devam edecek? Bunu öğrenmek için sabırsızlanıyorum~ Eğer en başından, birbirimizi ilk tanımaya başladığımız zamandan bahsedersem, gelişen çok yönü olmasına rağmen bu aegyo yapması olurdu! (Güler)
Mark: Ben de hep böyle düşünüyordum. Yuta abi kesinlikle NCT’de ihtiyaç duyulan kişi. O çok açık sözlü, komik, yakışıklı ve hevesli. Herkese bu yollarla aynı davranıyor ve herkes onunla kolayca yakınlaşabiliyor. Özellikle Japonya’daki etkinliğimiz sırasında, bize ve etrafımızdaki kişilere normalde olduğundan daha çok sahip çıktı. Dahası, o her zaman öğrenmek istediği şeyi öğrenmek için sıkı çalışır.
Yuta: Sana güzel bir yemek ısmarlayacağım~ (Güler) Her şarkıyı dinlediğinizde bu güzel sesin kime ait olduğunu bilebiliyorsunuz. Taeyong, grubumuzun lideri ama Doyoung, bizi destekleyen bir anne gibi. Sonuç olarak, bizi toparlayan lider olsa da Doyoung eksik kısımlarımızı tamamlıyor. Taeyong baba, Doyoung anne, biz de çocuklar gibiyiz. Çoğunlukla onlardan azar yiyoruz yani dikkatli olmamız gerekiyor. (Güler)
Doyoung: Taeyong abinin lider olarak çok fazla sorumluluğu var. Her zaman bize yol gösteriyor. Ona çok minnettar hissediyorum. Ayrıca, üyeler olarak Taeyong abinin sahnedeki performanslarından çok şey öğrenmeliyiz bu yüzden her zaman performansımız bittiğinde Taeyong abinin performans videolarını izliyorum.
Taeyong: Johnny, aynı göründüğü gibi, model gibi boyu var ve Doyoung gibi benim hakkımda endişeleniyor ve bana sahip çıkıyor. Bazen stresli hissettiğinde ya da içimde bir şey sakladığımda, benim rahatlamamı sağlıyorlar. Bana çok yardım ediyorlar. Grubumuzda bu tür bir “arkadaş” rolünü üstlenen çok kişi var.
Jaehyun: Cidden çok güzel bir sese sahip ve onu sahnede gördüğümde onunla gurur duyuyorum. Sonra, onun kişiliği hakkında… Herkes bu konuda aynı şeyleri hissediyordur. Taeil abiyle birlikteyken her zaman mutluluk ve eğlenceyi hissedersiniz. Onu bir arkadaş gibi görüyoruz ama o gruptaki en büyük abi ve onda bir “abi” görünüşü var. Ve kesinlikle harika bir insan.
Taeil: Öncelikle, o çok yakışıklı. Çok saf bir görünüşü var. Onunla birlikte olduğum için çok mutluyum. Ayrıca o başkalarının ilgisini çekmek için şakalar yapan türden birisi, ve ona bunu yapmasında bir sakınca olmadığını söylediğimizde nazikçe kabul edecektir. (Güler) Yani grupta Winwin gibi birinin olmasıyla, grubun havası neşeli ve uyumlu oluyor.
Winwin: Haechan çok harika bir insan. Fazla düşündüğü için çok şeyi dışarı yansıtır. Grubun en küçüğü olmasına rağmen bazen büyük abimiz gibi davranıyor. Eğer yapmak istediği bir şey olursa, o konuda sıkı çalışacaktır. Mesela, dansını ve sesini geliştirmek istiyorsa bunun için elinden gelenin en iyisini yapacaktır.

Soru: Sizi Japonya’daki çıkışınızdan dolayı tebrik ederiz! Bu konuda neler hissediyorsunuz?
Yuta: Kore’deki çıkışımızın üzerinden çok uzun zaman geçmedi. Japonya’da çıkış yapabildik çünkü birçok insan bize yardım etti. Dahası, fanlarımızın desteği sayesinde Japonya’da çıkış yapabildik. Çıkışımızla birlikte yaptığımız ilk Showcase turunda “en azından hayranlarımıza showcase turunun karşılığını vermeyi” umuyorduk. Herkesle mutlu ve eğlenceli anılar yaratmak istiyoruz.
Taeyong: Japonya’da birkaç etkinliğe katıldık ayrıca büyük bir sahnede performans sergiledik ve bunlar bizim için gerçekten güzel anılardı. Her zaman “Japonya’ya yine gelmek istiyoruz!” diye düşünüyorduk ve şimdi Japonya’da çıkış yapabildik. Japon hayranlarımızla öncekinden daha çok görüşebileceğimizi ve sahnelerimiz aracılığıyla daha çok etkileşime geçebileceğimizi düşündükçe, Japonya’daki çıkışımızın ne kadar anlamlı olduğunu daha iyi hissedebiliyoruz. Heyecanlı olmamızla birlikte aynı zamanda gerginiz de ama herkese enerjik ve eğlenceli tarafımızı göstermek istiyoruz.

Soru: Bu soru Yuta için, kendi ülkende çıkış yapmakla ilgili farklı düşüncelerin var mı?
Yuta: Herkesin ” Japonya’daki etkinlikler sırasında, NCT 127, Japonya’da çıkış yapan diğer gruplardan farklı çünkü onlarda şu Japon çocuk, Yuta var.” diye düşünmelerini sağladığımızı düşünüyorum. (Güler)

Soru: Bu sizin ilk Japonca kaydınız olduğu için telaffuzlarda zorlanmışsınız gibi gözüküyor!
Taeyong: “tsu”nun telafuzu çok zordu, “tsu”yu yanlış telaffuz ettiğimizden dolayı bütün şarkıyı kaydetmiş olsak bile baştan başlayıp yeniden kaydetmemiz gerekti.
Jaehyun: Herkes telaffuz konusunda çok sıkı çalıştı ve Yuta abi bizim kayıttan önce birkaç test yapmamıza izin verdi.
Taeyong: Şu an bahsettiğimiz olay çok uluslu olmamızın yararlarından birisi~ (Güler)

Soru: Yuta’nın bakış açısından, en iyi öğrenci kim?
Yuta: Hepsi çok çalışkan, ama şu anlık, Taeyong ve Jaehyun sanırım? (Güler) Üyelerin sık sık bana soru sorması çok yorucu (güler) ama <Limitless>’ı büyük bir başarıyla sergileyebildiğimizde oluşan his cidden çok güzel.

Soru: Japonca versiyon için yepyeni bir MV çektiniz. Bunun ilgi çekici yanları neler?
Taeil: Bence bu çok dikkat çekici bir MV. Birçok harika kısmı var. Bir yerden kaçtığımız bir temada çekiliyor, yani umarım herkes MV’yi izlerken bu yere dikkatini verir. (Güler)
Winwin: Son kısımda sanırım. Benim atladığım sahne, güzel bir çekimdi~ Her ne kadar o sahneyi birçok kez çeksek ve çok zor olsa da~ (Güler)
Taeil: Her üyenin kendi karizmasını gösterebileceği birçok farklı sahne vardı. Biz bile izlerken birbirimize “bu sahnede iyi yaptın”, “o kısım cidden güzeldi” gibi şeyler söyledik, yani eğer hayranlarımızın birden fazla kez izlerlerse bizim farklı çekiciliklerimizi görebileceklerini düşünüyorum. Biz cidden güzel bir MV çektik.

Soru: Etkinlikler için Tokyo, Nagoya, Osaka ve Fukuoka’ya gidip gelmekle ilgili düşünceleriniz neler?
Jaehyun: Hayranlarımızla bu kadar kısa mesafede buluşma olanağımızın olması çok güzeldi. Üyeler de aynı şeyi hissetti, hayranlar bizi sıcak ve saf duygularla karşıladılar, aynı zamanda bizi neşelendirdiler. Onlara gerçekten minnettarım. Umarım yine aynı yollarla karşılaşabiliriz.

Soru: Tokyo’dan sonra 3 gruba ayrıldınız değil mi? Johnny, Jaehyun ve Mark’ın Osaka takımı, hiç etkileyici fanlarla karşılaştınız mı?
Mark: Jaehyun abi eğer bunu söylerse çok utanabilir o yüzden ben söyleyeceğim. (Güler) Bir fanın herhangi bir üyeye soru sorabildiği bölümde, kız Jaehyun’a soru soracakken mikrofonu aldığında ağlamaya başladı. Beklerken “Nasıl bir soru soracak?” diye düşünüyordum, sonra ” Jaehyun’u o kadar çok seviyorum ki bir erkek arkadaşım olmuyor.” dediğini duydum (güler) ama o anda o kadar masum gözüküyordu ki gerçekten bundan etkilendim.

Soru: Taeyong, Doyoung ve Winwin’in Fukuoka takımı peki?
Taeyong: Bu bizim NCT 127 olarak ilk Fukuoka’ya gidişimizdi.
Doyoung: Ama o zaman 3 kişiydik ve bir dahaki sefere hep birlikte geleceğimize söz verdik. Öteki sene Showcase turumuzla Fukuoka’daki fanlarımızla yeniden buluşacağımızı düşünmek beni heyecanlandırıyor, hayranlarımız da bizim gibi bunu bekliyor olmalılar.
Taeyong: Japon fanlardan bahsetmişken, onlar gerçekten çok tatlılar. (Güler) Şu anki hislerimizle hayranlarımıza söylemek istediğimiz şey ise hepsiyle en kısa sürede sahnede görüşmeyi umuyoruz.

Soru: Son olarak, Taeil, Yuta ve Haechan’ın Nagoya takımı?
Haechan: Bu benim Nagoya’ya doğduğumdan beri ilk gidişimdi, ayrıca Shinkansen’e (Japonların yüksek hızlı trenleri) de ilk binişimdi. Sonra Shinkansen’de bento yemenin çok ünlü olduğunu duydum ve Yuta abi tarafından önerilen bentolardan aldık. Ayrıca, Nagoya’daki insanlarla tanışmak ve etkinliğimizi birlikte mutluca bitirmek çok güzel anılardı.
Taeil: Bu benim de Shinkansen’deki ilk seferim olmasına rağmen cidden çok eğlenceliydi. Güzel manzarayı ve denizi camdan görebiliyorduk. Ayrıca Nagoya’daki fazla hevesli hayranlarımıza teşekkür ediyorum. Bizi hevesle karşıladılar ve bizimle oyunlar oynadılar. Bize cevapları bile söylediler, onlar sayesinde üçümüz de hepsini doğru yaptık.

Soru: Meraktan soruyorum; Yuta, Haechan’a hangi bentoyu önerdi?
Yuta: Ben tavuklu bento önerdim, ama Haechan onu istemediğini söyledi. En sonundaysa deniz taraklı bento aldı. (Güler)
Haechan: Yuta abi sığır etli bento aldı. Bana sadece bir ısırık verse de gerçekten çok lezzetliydi. (Güler)

Soru: NCT 127 artist olarak çıkış yapma hayallerini gerçekleştirdi. Hayalleri için savaşan okuyucularımıza herhangi bir öneriniz var mı?
Jaehyun: Hayallerimize ulaşmaktan bahsediyorsak, bence dik başlı olmak değiştirilemez. Her ne kadar birileri başaramayacağını ya da hayaline ulaşamayacağını söylese de, sen kendin yapabileceğine inanmalısın, eğer böyle davranırsan, başarma olasılığın artar. Öz güvenin ve sıkı çalışmanla, hayallerin gerçekleşecektir.
Mark: Bu sözler izlediğim bir filmden olsa da beni çok etkilemişti. Bundan sonra ne yapmak istiyorsunuz, mesela yarın ya da yarından sonraki gün yapmak istediğiniz şey “kimsenin daha önce yapmadığı bir şey”, bu doğru mu yanlış mı kimse bilemiyor. Sonra, eğer gerçekten yapmak istediğiniz bir şey varsa, bunu yapmak için kendinize güvenmeniz çok önemli. Bence bu hayallerinize ulaşmanın anahtarı.
Yuta: Bence en önemli şey, bilinmeyen bir adım atmaya cesaret edebilmek, benim de SM seçmelerine katılırken kafam karışıktı. Ama şimdi buradayım, seçmelerden sonra NCT 127 üyesi olarak aktifim. Cesur olmanın zor ve yorucu olduğu doğru ama sonucunda kesinlikle iyi bir şeyler kazandırıyor. Başaramasanız bile, başarısızlığınızdan bir şeyler öğrenebilirsiniz, başarısızlığınızın motivasyonunuz olmasına izin verirseniz daha sıkı çalışırsınız, yani en önemli şey en başında şansınızı denemeniz.

Kaynak: qyutaes
İNG Çeviri: qyutaes;
TR Çeviri: Papillion

Your reaction?
SİNİRLİ SİNİRLİ
1
SİNİRLİ
PONÇİK PONÇİK
3
PONÇİK
MUTSUZ MUTSUZ
1
MUTSUZ
AMANIN! AMANIN!
2
AMANIN!
VIRUUM VIRUUM
1
VIRUUM
Love Love
9
Love
BEN ŞOK BEN ŞOK
2
BEN ŞOK
Win Win
1
Win
WTF WTF
0
WTF

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in