NCT 2018 – EPOP MALEZYA DERGİSİ RÖPORTAJI | 06.04.18


Soru: Şimdiye kadar tüm alt gruplarla promosyon yaptınız, bir bütün olarak ilk defa NCT 2018 ile performans sergilediniz, nasıl hissediyorsunuz?
Doyoung: Öncelikle, bu albümde 18 kişi olarak yer aldığımız için gerçekten mutluyum bu yüzden ‘’NCT 2018’’in daha anlamlı olması için bu promosyonu da güzelce yapmak istiyorum.
Haechan: Diğer albümlerle kıyaslayacak olursak, inanıyorum ki grup promosyonları ve performans türü şeyleri yapabileceğiz. Bu yüzden daha çok çalışmaya devam edeceğim, umarım herkes NCT’yi desteklemeye devam eder!
Jisung: Grubun en küçüğü benim, bu yüzden bu promosyona bağlı olan güvenilir büyük ağabeylerim olduğu için minnettarım. (güler)

Soru: 18 üye, bir grup için önemli ölçüde fazla, dans pratiği yaparken karşılaştığınız zorluklar oluyor mu?
Jeno: Her zaman diğer üyelere bakmak için de zaman ayırmak zorundayız. (güler) Her dans pratiğinde, eğer kişi sayısının doğru olmadığını fark edersek bu birinin yerinde olmadığı anlamına geliyor, bu yüzden de tek tek doğrulamak zorunda kalıyoruz. Ama bundan başka herhangi bir zorluk olduğunu düşünmüyorum.
Taeyong: Aslında 18 kişi olarak toplanmamız, düşünüldüğü kadar zor veya karmaşık olmuyor. Hatta bunun bizim için büyük bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Herkes toplandığında hem çok eğlenceli hem de enerji dolu oluyor.
Jaemin: Fazla üye oluşundan kaynaklanan sorunlardan konuşacak olursak, 18 kişinin toplanması zaman alıyor. Bunun yanında 18 kişi birlikte pratik yapmanın bir sıkıntısı yok, birbirimizin fikirlerini de öğrenebiliyoruz.

Soru: Sizin bulunduğunuz şarkılar dışında, hangi alt grubun şarkısını denemek istersiniz?
Johnny: Aslında NCT Dream’in ‘’GO’’ şarkısını 127 üyeleri ile denemek isterim. Farklı ve güçlü bir performans sergileyebileceğimizi düşünüyorum.
Yuta: Ben de NCT Dream ‘’GO’’yu denemek isterim, özellikle de Haechan’ın ‘’Nereye gittiğimi bilmiyorum bile.’’ kısmını. Bence bunu gerçekten iyi yapabilirim~
Chenle: ‘’BOSS’’ı denemek isterim! NCT U performansını izlerken, çok havalı ve yakışıklı görünüyorlardı bu yüzden bu tür bir performansı ben de denemek isterim~~
Ten: ‘’BOSS’’ı seçiyorum çünkü koreografisi benim her zaman denemek istediğim tarzda, şarkı da benim sevdiğim türde~
Jungwoo: NCT 127’in ‘’TOUCH’’ı gerçekten denemek istediğim bir şarkı çünkü ben de sevimli ve ferah bir tipim, bu yüzden de şarkıyı çok güzel yorumlayabileceğimi düşünüyorum. Bu şarkının bana gerçekten uyduğunu düşünüyorum~(güler)
Kun: Kişisel olarak lirik tarzında şarkıları tercih ederim bu yüzden NCT U ‘’Timeless’’ı üyelerle beraber denemek isterim. ~

Soru: Albümden favori şarkınızı seçecek olsanız, bu hangisi olur?
NCT 127: Tabii ki ‘’TOUCH’’!
Jungwoo: ‘’YESTODAY’’ seçerdim çünkü bu şarkı dört üyenin belirgin seslerini sergiliyor~ Lucas’ın mağara benzeri derin bir sesi var, Taeyong’un sesi yetenekli ve deneyimli, Mark’ın rapi havalı, Doyoung’un vokali çok iyi. ~
Renjun: Aslında en çok ‘’OUTRO: VISION’’ı seviyorum. Bu şarkıyı duyduğumda savaşa gidiyormuş gibi hissediyorum, bana enerji veren bir şarkı.

Soru: MV çekimlerinde yaşadığınız unutulmaz anlar var mı?
Doyoung: ‘BLACK ON BLACK’ çekimlerinde, MV koreografiye odaklı olduğu için 18 kişi olarak kusursuz bir şekilde dans etmek zorundaydık. Böylece çekimler uzadı ve biz de epey yorulduk. Ama birbirimizi neşelendirdik ve enerjimizi kaybetmedik, aynı zamanda ruhlarımızı da canlandırdık! ‘TOUCH’ çekimlerinde de Johnny ve Haechan’ın komik etkileşimleri oldu, eğer dikkatle bakarlarsa, hayranların o komik anları fark edeceğini düşünüyorum~
Renjun: Los Angeles’da ‘GO’ çekimleri yaptığımız anlar ~ İlk defa kırmızı bir spor arabanın şoför koltuğuna oturduğum için çok heyecanlandım~ (güler)
Jaehyun: Üyelerin birlikte basketbol oynadıkları an ~TOUCH’da Winwin’in basketbol topunu attığı sahnede, solo sahnesi olmasına rağmen, molalarda beraber oynadık. Çok eğlenceliydi!

Soru: Pratik yapmadığınız anlarda, toplanıp ne yapıyorsunuz? Ne hakkında konuşuyorsunuz?
Jaehyun: BLACK ON BLACK MV çekimlerinde, molalarda saklambaç oynadık ve ‘’NCT Sporlar Günü’’ yapmak hakkında konuştuk. Eğer programlarımız olmasa, eğlenceli olur. ~

Soru: Çok fazla üyeniz olduğu için merak ediyorum, yurttaki odaları nasıl seçiyorsunuz? Promosyonlara göre değişiyor mu?
Mark: 18 kişi birlikte yaşamıyoruz, 3 yer olarak ayrıyız. NCT 127 ve Dream’in kendi yurtları var. Lucas, Jungwoo ve Kun başka bir yurtta yaşıyor. Aslında ben 127 ile kalıyorum ama ara sıra Dream promosyonlarında onlarınkine gidiyorum. Oda arkadaşına gelince, bazen değiştiriyoruz.

Soru: Bir grup promosyonunda sizce en önemli şey nedir?
Jaemin: Birbirimizle iyi geçinmek, ne olursa olsun günlerimizi mutlu şekilde geçirmek~
Taeil: Bence grubun atmosferi en önemli şey, biz çok yakınız~ Ayrıca hepimizin amacı aynı olduğundan, elde etmek için çok çalışacağız~
Taeyong: Güven ve bağlılık çok önemli. Bazen çok hassas olabiliyoruz ya da iletişim sıkıntısı yaşıyoruz, işte o zaman, güven ve bağlılık önemli oluyor.

Soru: Stresli olduğunuz anlarda ya da sıkıntılarla karşılaştığınızda, nasıl rahatlıyorsunuz?
Ten: En son stresli olduğumda, çikolata yemiştim. Ama son zamanlarda pratik odasına gidiyorum çünkü şarkı söylemeye odaklandığımda bunun gerçekten beni rahatlattığını fark ettim.
Taeil: Sıkıntıyı çözene dek üzerinde duran bir insanım. Ama beni iyi hissettirdiği için duş alırım.
Taeyong: Yeni şarkılar arıyorum~ Anlık çalma listemi siliyorum ve moduma uygun, sıkıntıları unutmamı sağlayacak şarkılar ekliyorum.

Soru: Bir dahaki sefere daha iyi yapmayı umduğunuz bir şey var mı?
Jisung: Konuşmada kendimi geliştirmeyi umuyorum~ Hedefim yetenekli bir konuşması olmak! (güler)
Lucas: Korecemi geliştirmeyi umuyorum!
Winwin: Daha iyi Korece konuşabilmeyi umuyorum, özellikle de telaffuz olarak. Telaffuzum hâlâ doğru değil.

Soru: Bu yıl NCT 2018 projesini yapıyorsunuz, parıldamak için NCT’nin ileride nasıl anlara sahip olmasını diliyorsunuz?
Jisung: Daha büyük bir sahnede, çok daha fazla hayranla buluşmayı umuyorum. Showcase’de bir sürü hayranla tanışmak iyi hissettirmişti. ~
Jeno: Bu yıl, NCT 2018’in amacı insanlara NCT’nin nasıl bir grup olduğunu göstermek. İnsanlar NCT’yi bildiği/anladığı zaman, bu bizim için güzel bir an olur zaten. ~

Soru: NCT’nin başına bir kelime veya sıfat getirecek olsanız, bu ne olur?
Chenle: Hayalperestler! NCT 2018’in anahtar kelimesi ‘rüya’ ve ‘empati’!

Soru: Kişisel cazibelerinizin neler olduğunu düşünüyorsunuz?
Johnny: Johnny’nin kişisel cazibesi, güven! Bunu söylemek istiyorum çünkü cazibemin özgüvenimden geldiğini düşünüyorum. (güler)
Winwin: Ters cazibelerim! Kamera önünde çok sessiz olmama rağmen aslında yaramazım.

Soru: Diğer üyelerle bedenlerinizi ya da ruhlarınızı değiştirebilseniz, kiminki ile değişirdiniz?
Winwin: Doyoung ile çünkü o çok akıllı!
Jisung: Taeyong’la! Onun rapini deneyebilirdim. ‘’Patronum ben bu dünyaya, seni endişeye sürükleyecek adamım”

Soru: Hepiniz MV’yi izlediniz, değil mi? Sizce en yakışıklı/en havalı kim? Oylayın lütfen!
NCT: Winwin!
Haechan: Ne yaparsa yapsın, Winwin her zaman yakışıklı ve parlak konsepte uyduğunu düşünüyorum. Bu seferki şarkı konsepti yüzünden, çok fazla gülümsedi bence bu çok güzel~
Yuta: Özellikle Winwin’in kısımları çok güzel gösterildiğinden, MV’yi pek çok kez izledi~ Cidden durmaksızın kendi kısımlarını izledi (güler)
Chenle: NCT DREAM’in GO’sundan bahsedersek, bence Jaemin en yakışıklı olandı çünkü çok erkeksi! Dream’e katıldığından beri daha havalı ve yakışıklı oldu ama bence Yuta ve Jaehyun en çok göze çarpan kişiler~(güler)

Soru: Jungwoo, Kun, Lucas NCT’nin yeni üyeleri olarak çıkış yaptınız, düşüncelerinizi söyleyin!
Lucas: NCT ailesine bir üye olarak katıldığım için çok mutluyum, bence herkesle promosyon yapabilmek için bu güzel bir başlangıç, umarım NCT gelecekte de iyi işler yapacak~
Kun: 17 üye ile performans sergileyebildiğim için çok heyecanlıyım, bana göre bu çok iyi bir deneyim bu yüzden çok mutluyum~
Jungwoo: Aslında hâlâ inanması güç bir durum~ Çıkış yaptıktan sonraki yeni bir başlangıç, bu yüzden çeşitli yanlarımı göstermek için elimden geleni yapacağım. Umuyorum ki herkes benim iyi bir sanatçı olduğumu düşünür!

Soru: Gruba katılmadan önce, en derin izlenimi bırakan üye kimdi?
Lucas: Tüm üyeler derin bir izlenim bıraktı, hepsinin kendine has cazibeleri var~
Jungwoo: Lucas’a katılıyorum~ Bence herkes eşsiz, görünüşleri ve verdikleri his farklı, bu yüzden bir araya geldiğimizde mükemmel bir kombinasyon oluyor. Ayrıca ne olursa olsun, birlikte olduğumuzda güzel şeyler yaptığımızı düşünüyorum.
Kun: Taeyong derin bir izlenim bırakmıştı~ Onu ilk gördüğümde, ‘’Tanrım, o çok yakışıklı!’’ diye düşünmüştüm. (güler) Aynı zamanda bana bir sürü dans görünüşü öğretti, ona minnettarım~

Soru: Diğer üyeler sonradan çıkış yaptıklarında, hâlâ zor olan veya size yabancı gelen bir şeyler oldu mu?
Mark: Kamera önünde durmak ve röportajlar yapmak bence hâlâ gerçekten zor~
Haechan: Bana göre, erken uyanmak en zoru.
Jisung: Selfieler! Selfie çekmek gerçekten zor.
Jaehyun: Zordan çok, şimdiye kadar her geri dönüş sahnesinde çıkış sahnemizmiş gibi hissediyorum bu yüzden gergin oluyorum.

Soru: Çıkış yaptıktan sonra kendinizde yeni yanlar fark ettiniz mi?
Johnny: Çıkışımdan beri, kendime bir başkasının gözünden bakmaya çalışıyorum. Çünkü herkese ilerlememi ve gelişimimi göstermeyi umuyorum.
Jaehyun: Sahnede daha heyecanlı ve enerjik olmak için çalıştım, çünkü hayranlar performans sergilerken bizi izliyorlar~ (bu yüzden iyi yapmak zorundayım)
Chenle: Çıkıştan sonra, ‘’Chewing Gum’’ ve ‘’My First And Last’’ sahneleri ile daima sevimli yanlarımızı gösterdik, bu yüzden daha havalı ve yakışıklı bir konsepti öğrenebilir miyiz diye endişelenmiştim. Ama umduğumdan daha iyi yaptım. (güler) Yeni bir yanımı gösterebildiğim için de gururluyum~
Ten: Aslında çıkış öncesi, rap ile daha çok ilgileniyordum ama şimdi şarkı söylemeye odaklandım. Çünkü sahnede şarkı söylemek bana göre yepyeni bir yan!

Soru: Müziğin yanında, özellikle ilgilendiğiniz şeyler var mı?
Doyoung: Yemek yemek! Eğer beraber sipariş etmiyorsak, beraber yemek yapıyoruz~ Bu yüzden ben en çok yemekle ve yemek yemeyle ilgili olduğumuzu düşünüyorum, birlikte yemek yediğimiz an bizim en mutlu anımız!
Ten: Benim için, ressamlık~ Çizimde iyi değilim ama kendi stilimi sunmaktan hoşlanıyorum. Umarım bir gün kendi galerim olur. (güler) Ayrıca bizim albümlerimizin tasarımına katılabilir ya da kendi moda markamı yaratabilirim.
Kun: Son zamanlarda yemek yapıyorum~ Sıkıldığımda Çin yemekler yapıyorum. Kore’ye geldiğimden beri sıkça ev yemeği yiyemiyorum bu yüzden annemi arıyorum ve ‘’Bu yemeği nasıl yapacağım?’’ diye soruyorum daha sonra da onun tarifini takip ediyorum.

Soru: Kimin, kiminle özellikle güzel bir kimyası olduğunu düşünüyorsunuz?
Johnny: Ben ve Haechan iyi anlaşıyoruz ~ Normalde performans sergilerken arkamda oluyor, böylece birbirimizin sevimli ve havalı yanlarını nasıl göstereceğimizi biliyoruz~ Ama tabii ki ben sevimli yandayım~ (güler)
Jaehyun: Kişisel olarak, Mark ile en iyi kimyaya sahip olduğumu düşünüyorum~
Chenle: ‘’DONGCAS’’ ~ Winwin ve Lucas! Eğer Winwin’in Çince ismi ‘’Dong Si Cheng’’ ve Lucas’ınkini birleştirirsek, ‘’donkatsu’’ gibi bir şey oluyor. (güler)

Soru: Sizce en güvenilir üye kim?
Taeyong: Haechan! Bu sadece kişisel hislerim değil ama insanlara güvenilir olduğunu hissettiriyor. NCT127’de en küçüğümüz olmasına rağmen sürekli yeni şeyler keşfediyor böylece biz de kendimize meydan okuyabiliyoruz
Jaemin: Mark~ Belki de stajerlik zamanımızdan beri beraber olduğumuz ve NCT DREAM’de beraber promosyon yaptığımız içindir, özellikle ona güvendiğimi düşünüyorum~
Renjun: Tüm üyeler güvenilir ama NCT Dream üyesi olduğum için en büyüğümüz Mark, bizim en güvenilir üyemiz~
Taeil: Winwin! O ve ben oda arkadaşıyız, onunla anlaşan insanları rahat hissettiren birisi bu yüzden en güvenilir bulduğum kişi o~

Soru: Grubun moral yükselticisi kim?
Doyoung: Johnny ve Haechan, atmosferi rahat ve keyifli hale getiriyor~ Bu yüzden onların kimyasını destekliyorum! (güler)
Renjun: Aramızda en komik kişi Haechan~ Fazla söze gerek yok~ haha!
Mark: Haechan her zaman moralimizi yükseltiyor ama tabii ki Johnny de onun altında kalmıyor. Yakınındaki insanları kahkaha ile dolduruyor, hep pozitif ve diğerlerine tavsiye veriyor. Bu yüzden Johnny’i seçiyorum~ Ve o, gerçekten değer verdiğim birisi~ (güler)

Soru: Sizce grubun moda lideri kim?
Haechan: Aslında herkesin kendi stiline sahip ama eğer birini seçmek zorundaysam, Taeyong’un moda tarzı en iyisi~
Jeno: Bence Ten, çünkü onun seçtiği bir kıyafeti giydiğimde herkes iltifat ediyor bu yüzden onun moda liderimiz olduğuna inanıyorum! (güler)
Jungwoo: Ben de Ten olduğunu düşünüyorum. Baştan aşağı artistik ve kendini nasıl ifade edebileceğini bilen birisi ve aslında bunda çok iyi.

Soru: Sulu gözlü üyeyi seçecek olsanız…?
Johnny: Taeil düşündüğünüzden daha fazla gözyaşına sahip. (güler) Duygusal biri..
Yuta: Ben; çünkü ruh değişikliklerim var, bir film ya da animasyon izlemem önemli değil, ağlayabilirim~
Jaemin: Renjun üzücü bir film izlediğinde ağlayan bir tip~ Aynı zamanda çok kolay üzülebilen birisi~

Soru: Hangi yemeği sevdiğinizi söyleyebilir misiniz?
Taeyong: Bizim favori yemeğimiz kızarmış tavuk~ Herkes kızarmış tavuk yemeyi sever biz her zaman akşam yemeği için sipariş ediyoruz~
Jeno: Tavuktan bıktıktan sonra da pizza söylüyoruz!
Jaemin: Rameni de çok seviyoruz~ Bunu icat eden her kimse kesinlikle bir dahi! ~
Renjun: Güveç de çok sevdiğimiz bir yemek~ Sıkça yeriz~

Soru: NCT’nin rol modeli kim?
Jungwoo: Benimki Justin Bieber~ Onun müziği ifade etmek istediği hisleri ve düşünceleri gerçekten taşıyor bu yüzden her zaman onun gerçek bir sanatçı olduğunu düşündüm, çok havalı. Bu da gerçek duygularımı müzik aracılığıyla iletebilen bir şarkıcı olmak istememe neden oluyor.
Mark: ‘Rol model’ demek doğru olur mu bilmiyorum ama bana göre, en iyi ve itibarlı sanatçı Justin Bieber. ‘Purpose’ albümünü ilk dinlediğimde, ona hayranlık duymaya başladım, onun gibi bir sanatçı olmak istiyorum. Onun müziği gerçekten olgun, ruh ile dolu ve her dinlediğinizde ilhamlı hissettiriyor. Bir keresinde, ‘’Bir düşüşten nasıl yükseldiğin seni gerçekten bir adam olarak tanımlar.’’ demişti. Bence o gerçekten havalı.

Soru: Zaman geçtikçe haliyle pek çok şey değişti. Değişmesini ya da kaybolmasını istemediğiniz şey nedir?
Jaehyun: Müziğe olan sevgimin ve üyelerle olan ilişkimin değişmeyeceğini umuyorum.
Kun: SM’e ilk katıldığım anı gerçekten unutmak istemiyorum, böylece kendi değerlendirme videomu da yapabilirim~ Haha~ O videoyu izleyerek, bu noktaya nasıl geldiğimi her zaman hatırlayacağım. Kendimi geliştirmek için, sık sık, çok çalışmaya devam etmeyi hatırlatacağım.

Soru: Hayatınızdaki en değerli şey ve en çok korktuğunuz şey nedir?
Winwin: Ailem benim en değerli varlığım çünkü onlara ne zaman ihtiyacım olsa, benim için hep oradalar. Onlar yaşlandıkça, onlara bakmak bana düşüyor. Bu yüzden bana ihtiyaçları olursa, ben de hep yanlarında olacağım. Korktuğum şey ise…Yükseklik korkum var!
Jungwoo: Bence ‘’kendimi kaybetmemek’’ en önemlisi. Kişiliğiniz, size ait olan ve kaybetmemeniz gereken önemli bir şeydir. Bu yüzden en çok ‘’renklerimi’’ kaybetmekten korkarım.

Soru: Son olarak, Malezyalı hayranlara bir şeyler söyleyin!
Jaemin: Malezyalı NCTzenler! Lütfen bizim için biraz daha bekleyin~
Jisung: Sizlerle yakında buluşacağız~
Lucas: Apa khabar (merhaba) ~ Yakında buluşacağız~ Malezya’ya gitmeyi çok istiyorum~
Yuta: Merhaba Malezyalı hayranlar! Daimi desteğiniz için gerçekten minnettarım, umarım her zaman NCT 2018 ‘EMPATHY’ ve NCT127 ‘TOUCH’ albümlerimize sevgi göstermeye devam edersiniz!
Taeyong: Malezya’da son görüşmemizden bu yana uzun zaman geçti, fakat bizden uzakta olmasına rağmen daima bizi destekleyen herkese teşekkür ederim! Yakında tekrardan Malezya’ya geleceğiz, dört gözle bekleyin! Ayrıca o gün geldiğinde, umarım ki herkes bizzat sevgi ve desteğini bize verebilir! İçtenlikle teşekkür ediyorum Malezyalı hayranlar, sizi seviyorum!

Kaynak: DongWingWing
İNG Çeviri: DongWingWing
TR Çeviri: Efsane

Your reaction?
SİNİRLİ SİNİRLİ
0
SİNİRLİ
PONÇİK PONÇİK
0
PONÇİK
MUTSUZ MUTSUZ
4
MUTSUZ
AMANIN! AMANIN!
3
AMANIN!
VIRUUM VIRUUM
1
VIRUUM
Love Love
17
Love
BEN ŞOK BEN ŞOK
0
BEN ŞOK
Win Win
1
Win
WTF WTF
3
WTF

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in