NCT DREAM – CECİ KOREA MAYIS SAYISI RÖPORTAJI | 21.04.18


Soru: 7 üyeyle birlikte promosyon yapmayalı uzun süre olmuştu, ‘’GO’’ promosyonu yaparken nasıl hissediyorsunuz?
Jeno:
Promosyon dönemi yalnızca 1 haftaydı, kısa olduğunu düşünebilirsiniz ama bence bitirmek iyiydi. Bence gelecek sefer daha iyi yanlarımızı göstermemiz gerek.
Jisung: 6 kişi promosyon yaparken eksiklik hissetmiştik ama şimdi uzun sürenin ardından Jaemin abi ile yapıyoruz. Bence daha iyi bir imaj gösterdik bu yüzden mutluyum.
Mark: ‘’GO’’ promosyonu iyi bir şekilde bittiği için bunu söyleyebiliyorum, bence Jaemin de bu şarkıya katıldığı için müthişti. Konsept öncekilerden kesinlikle farklıydı  ve bence genel olarak etkileyici bir imaj gösterebildik. Sanırım hayranlar daha da çok sevdi.

Soru: Doğru. Canlı ve neşeli ‘’Chewing Gum’’ ile olgun ‘’Go’’ arasında büyük fark var.
Mark:
Bu Jaemin’in büyük fotoğrafı! (Gülüyor)

Soru: Klipten sahneye kadar hissettirdikleri tamamen farklıydı. Sizce bu konseptte kim daha olgun bir imaj gösterebildi?
Jisung:
Jaemin abi. (Ah, Jisung-ssi gerçekten Jaemin abisini gerçekten seviyor!)
Jaemin: Öyle söylediğin için teşekkür ederim Jisung ama ben de Jisung’un en çok uyduğunu düşünüyorum. Jisung ‘’Chewing Gum’’ promosyonlarına başladığında da onda ‘’GO’’ hisleri vardı. (Güler)
Mark: Herkes iyi uyuyor ama klibi izlediğimizde Jisung’u cidden seven Jeno’muz iyi uyuyordu. (Jaemin diyecekken Jeno deyip şaka yapıyor)

Soru: Şu an görülmeyen kalp okları uçuyor.
Mark:
Jeno’nun yüzü ve havası ‘’Go’’ya çok uyuyor. Beklenmeyen üye ise Chenle. Chenle nakarattaki kısmında ve ikinci nakartta çok iyi çıkardı. MV commentary yayınında hepimiz buna katıldık.

Soru: Birlikte Los Angeles’a klip çekmeye gittiğinizde geziye çıkmışsınız gibi hissettirmedi mi? Ayrıca bir anı oluşturdunuz.
Haechan:
Doğru. Ne zaman yurt dışına çıksak, programımız bittikten sonra otel odasında toplanıp oynamayı dört gözle bekliyoruz. DREAM üyeleriyle mafya oyunu oynadık. Jetlag (saat farkından dolayı oluşan rahatsızlık) olduğumuz için çok uykumuz vardı ama yine de kısa zamanda çok eğlenceliydi.

Soru: Oyunlarda kim iyi?
Mark:
Aslında iyi ya da kötü olan biri yok. DREAM oynayamadığında 10 dakika içinde bitiyor. Ama yine de Renjun en zayıf oyuncu. (Hepsi birlikte gülüyor)
Renjun:
Aslında oynayamıyor numarası yapıyordum. Üyeler mafya olup olmadığımı anlayamıyorlar şu an. (Gülüyor)

Soru: Yakın olduğunuzu görebiliyorum. Büyüdüğünüz için promosyonlarda daha iyi iş çıkardığınızı düşündünüz mü? Görünüş ya da performans olabilir.
Jisung:
Önceden şarkı konsepti temiz ve canlıydı ama bu sefer ‘’GO’’ için renkli lenseler ve birçok aksesuar takıyoruz. Beklediğimizden daha iyi uyuyor, bu yüzden çok büyüdüğümüzü düşünüyorum.
Jeno: NCT 2018 albümünde tüm üyeler birlikte bu yüzden sık sık grup fotoğrafı çekiniyoruz. Önceden abilerimle birlikteyken bir çocuk gibi hissederdim ama bu sefer grup fotoğrafına baktığımda beklenmedik bir şekilde tuhaf değildi ve çok büyüdüğümüzü hissettim.
Jaemin: Bunu en çok ‘’Chewing Gum’’ ve ‘’GO’’ fancami izlediğimde hissediyorum. Bence yeteneklerimiz ve görünüşümüz çok büyüdü. Ayrıca kamerayı daha iyi yakalıyoruz ve daha iyi dans ediyoruz, ayrıca Haechan’ın şarkı söyleme yeteneği de daha iyileşti.
Renjun: Ah, ‘’Chewing Gum’’ promosyonu yaparken sakalı cidden hiç önemsemiyorduk. (Hepsi gülüyor) Alışkanlık olarak ona dikkat etmiyoruz ve bir seferinde makyaj yaptırmaya gittiğimizde tıraş olmadan gelip gelmediğimizi sordular. O sefer bunu hissettim. Gerçekten birlikte büyüdük, biz çok büyüdük.

Soru: Birkaç gün önce SMTOWN sahnesi için Dubai’ye gittiniz, kıdemlilerinizle büyük bir sahneye katılırken hiç gergin hissetmediniz mi?
Jeno: Sahneden önce hepimiz basın konferansına gittik. O zaman cidden çok gergindim ve ne diyeceğimi bile bilemedim ama kıdemlilerimizin konuşmasını dinledikçe ne cevap vereceğimi buldum. O zaman gerçekten kıdemlilerimizin mükemmel olduğunu düşündüm. Şu ana kadar kıdemlilerimizin tecrübe ettikleri şeyler inanılmaz, ben de öyle öğrenmeliyim.

Soru: Peter Pan zihniyetiyle yaşamak isteyen Mark bu yıl 20 yaşına girdi ve NCT DREAM’in en büyüğü. Nasıl hissediyorsun?
Mark:
Aslında çok büyük bir fark yok. En büyük fark şu an içki içebilmem ama o kadar sık içmiyorum. Ben kendim de ‘’Artık yetişkinim. Yetişkin zihniyetiyle yaşamalıyım.’’ diye düşünmüyorum. Kaç yaşında olursam olayım hâlâ bir çocuk gibi hissedeceğim. Zaman geçtikçe sanırım daha derin bir zihin yapım oluşacak.

Soru: Jaemin-ssi’nin ‘’Fansign erkek arkadaşı’’ takma adı olduğunu duydu. Aklında cidden sevimli bir yorum var mı?
Jaemin:
‘’Fansign erkek arkadaşı’’ cidden minnettar olduğum bir takma ad. Bir hayran, fan buluşmasına geldi ve bana bakarken diyecek bir şey bulamadı. Bu yüzden ben ‘’Öyleyse yüzüme bakmaya devam et!’’ dedim haha! (Hepsi: Uuuuh~ Böyle şeylerde o usta!) Bunu hazırlamıyorum, kelime doğal bir şekilde çıkıyor. Üyelere de böyle şeyler söylemede iyiyim. (Gülüyor)

Soru: Kahraman filmleri seven Chenle, eğer bir gücün olsaydı neyi seçerdin?
Chenle:
Işınlanma. Çünkü her yere gidebilirdim.

Soru: Tüm NCT DREAM üyelerine uyan bir kahraman seçseydin?
Chenle:
Jisung ‘’Örümcek Adam’’ olurdu. Genç ve çok konuşuyor, ergenliğinde bir çocuk gibi hissettiriyor. Mark abimiz ‘’Kaptan Amerika’’ olurdu.  Renjun abi ‘’Black Widow(Karadul).’’ Güzel ve hassas görünse de o cidden yetenekli. Jaemin abiyi ‘’Thor’’ olarak istiyorum.
Haechan: Bana kim uyuyor? (Hepsi: ‘’Black Panther!’’ Jeno da ‘’Hulk!’’)

Soru: Saf çocuk imajı olan Renjun, bugün seninle tanıştığımızda bunu anladık.
Renjun:
Herkesin saflıkta farkı standartları var. Ben iyi doğası olan, temiz ve sakin bir zihinle yaşamak istiyorum.
Jeno:
Ama o kibar ve saf olduğu için, yalanla şaka yaptığımızı düşünüyor. (Gülüyor)
Haechan:
Hiç önyargısız alınıyor, bence o saf.

Soru: NCT DREAM ile alakalı videolar izlediğimde yaja vakti çok komik oluyor. Jisung-ssi, ondan sonra korkmuyor musun?
Jisung:
Gerçek hayat ve yaja vakti arasında pek fark yok.
Haechan:
Sorun hepimizin katılması. Pes ediyoruz. (Gülüyor)
Jisung:
Abilerim bana cidden iyi davranıyor ve cidden büyük ölçüde. (Hepsi: Bebiğimiz iyi iş çıkarıyor!)

Soru: Sanırım Haechan-ssi şimdiki gibi doğru zamanlarda yorum yapıyor, sen gelecek vaadeden bir eğlence panelcisi ya da sunucusu musun?
Haechan:
Bu genelde çok konuştuğumdan dolayı. Ben cidden hiç durmadan konuşuyorum. Ayrıca bir eğlence programı şansım olursa çok güzel olurdu.
Mark:
Haechan konuşurken eğlenceli.

Soru: Arkadaşlarınıza iyi bakıyorsunuz. Jeno, sen son röportajda ‘’Kendimi mahçup etmeyen biri olmak istiyorum’’ demiştin. Bunun özel bir anlamı var mı?
Jeno:
Uyumadan önce bir alışkanlığım var. Gözlerimi kapatıyorum ve dünyanın ve gün içinde yaptığım davranışların üzerinden geçiyorum. Yaparken fark etmiyorum ama sonrasında düşündüğümde kendimi mahçup biri olarak düşündüğümde rahatsız hissediyorum. Tam tersine, iyi iş çıkardığımı düşündüğümde de olabiliyor. Sanırım mahçup olduğumu hissetmediğim sürece sorun yok.

Soru: Bu gece ne düşüneceksin?
Jeno:
Yarı yarıya olmaz mı? Haechan’a Black Panther’in uyduğunu söylemem aklıma takıldı. (Gülüyor)

Soru: NCT DREAM gelecekte ne tür bir imajla hayranlarla buluşmak istiyor?
Jisung, Chenle:
Mümkün olan herhangi bir konsept olur, hayranlarla çokça buluşmak istiyoruz.
Mark: NCT DREAM en başta grubun yaşına uyan canlandırıcı ve neşeli bir havası olan şarkıyla başladı. Bu sefer ciddi ve olgun yönümüzü gösterdik. Gelecekte de, şu ana kadar denemediğimiz bir yönümüzü gösterdik ve büyümeye devam ediyoruz. Bu yüzden, diğerlerinin de sempati duyacağı şarkılar yapmak istiyoruz.
Jeno: Biz NCT DREAM olduğumuz için, sanırım hayaller/rüyalar (Dream) hakkında konuşmak çok hoş olurdu. Birbirimizin hayalleri/rüyaları hakkında bir şarkı.
Jaemin: Sonuç olarak, Czennie’lerin istediği bir şarkı yapmak hoş olurdu. (Hepsi güler)

Kaynak: xiaoyan_nct
İNG Çeviri:  fluffywhitie
TR Çeviri: Sakura

Your reaction?
SİNİRLİ SİNİRLİ
0
SİNİRLİ
PONÇİK PONÇİK
11
PONÇİK
MUTSUZ MUTSUZ
3
MUTSUZ
AMANIN! AMANIN!
0
AMANIN!
VIRUUM VIRUUM
4
VIRUUM
Love Love
8
Love
BEN ŞOK BEN ŞOK
2
BEN ŞOK
Win Win
3
Win
WTF WTF
2
WTF

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in