NCT’NİN 18 ÜYESİ İLE TANIŞIN – ASIA SPOTLIGHT SANATÇILARIMIZ! | 01.03.18


Çıkışlarından beri 2 yıl geçmesine rağmen Koreli erkek grubu NCT’nin şöhretinin yükselmesi şaşırtıcı bir şey değil.

“Chewing Gum,” “The 7th Sense,” ve “Cherry Bomb” gibi şarkıları ile radyo ve televizyonları fethediyorlar. Ayrıca heyecan verici üç yeni üyesi ve beklenen geri dönüşleriyle birlikte 2018’de başlama vuruşunu yapıyorlar. En yeni albümleri NCT 2018, bu ay (Mart 2018) piyasaya sürülüyor ve her bir üye ilk kez teker teker yayınlandı. Bu nedenle onları Mart ve Nisan ayları için MTV Asya Spotlight sanatçısı olarak sizlere sunuyoruz.

NCT şüphesiz çok yetenekli oğlanlardan oluşuyor. Hali hazırda 18 NCT üyesinden oluşturulan 3 adet takım bulunuyor: NCT U, NCT 127 ve NCT DREAM. Grubun, sınırsız üyeye sahip ilk erkek grubu olması öngörülürken, önümüzdeki yıllarda daha fazla üyenin bünyelerine katılmasını bekleniyor.

Fakat ondan önce birbirinden yetenekli 18 NCT üyesini tanımak için fırsatınız var. Bu sayfayı her üyenin Asia Spotlight videosu yayınlandığında güncelleyeceğiz. Bu yüzden yer imi koyun ve düzenli olarak kontrol edin!

💥 TAEYONG’UN TANITIMI! 💥

Dudak pirsingi ve keskin bakışlarıyla TAEYONG tarafından korkutulmak kolaydır. Ancak bu sert görünüşü inanılmaz derecede sıcak bir kalbini gizlese de mükemmelliyetçilik duygusu ile birleşince NCT’nin lideri olmak için doğal bir uyum oluşturuyor. Genellikle onu NCT U ve NCT 127’in performanslarında, pek çok kez saçlarının önüne gelmemesi için snapback şapka takarken fark edeceksiniz. Eğer yağmur yağıyorsa, onu içeride bir yerde yağmur damlalarının patırtısı eşliğinde kestirirken görmeniz kuvvetle muhtemel.

💥 JAEHYUN 💥

NCT U ve NCT 127’nin üyesi “Valentine Boy” sadece kadınlarla olan şansından dolayı verilmiş bir isim değil. Jaehyun Sevgililer Günü’nde doğmuş çünkü. Bu takma ad grubun önde gelen dansçılarından biri olarak birkaç seksi dans hareketi patlattığında işe yarıyor. Diğer bir tarafta, Jaehyun’nun; Seventeen DK, Mingyu ve The8, GOT7 Bambam ve Yugyeom, BTS Jungkook gibi ünlü kişilerden oluşan bir arkadaş grubu var.

💥 JUNGWOO 💥

Muhtemelen keskin gözlü KPOP hayranları Jungwoo’yu, SJ Yesung’un “Paper Umbrella” müzik videosunda fark etmişlerdir. Bugünlerde çıkışını yaptı ve NCT U’nun ana vokalistlerinden biri oldu. Koyu bir futbol sever ve fanatik şekilde Manchester City hayranı. Diğer çocuklarla yemek yerken iştahlı olmasından dolayı genellikle daha büyük porsiyonu kapıyor!

💥 WINWIN 💥

Çin doğumlu Winwin, NCT U ve NCT 127’nin öncü dansçılarından biri olabilir ama aslında sahnede gördüğünüz hareketlerinden daha fazlası var onda. Ayrıca The Central Academy of Drama’dan mezun olmuş ve geleneksel Çin dansında son derece yetenekli. Onunla takılmak bazen, iki sevimli köpeği Penny ve Figure ile takılmak anlamına gelir. Eğer onu uyurken yakalarsanız, gözleri de açık bir haldeyse sakın ha şaşırmayın – pek çok kez oluyor çünkü!

💥 TEN 💥

Tayland doğumlu Ten çikolatayı çok seviyor. Ciddi anlamda. En sevdiği üç yiyeceği sıralarken çikolatalı kek, çikolatalı puding ve bitter çikolatayı söylüyor bu yüzden birazcık çikolata kolik olduğunu söylemek hata olmaz. Neyse ki NCT U’nun rapçisi ve ana dançısı bu aldığı şekeri yakmak için birkaç sportif hobiye sahip. Hevesli bir sörfçü, snowbordçu ve basketbol oyuncusu.

💥 JISUNG 💥

16 yaşındaki Jisung, grubun şu anki en genç üyesi (maknaesi). NCT DREAM’in ana dansçılarından biri olarak, yaşının ötesinde bir görüntü sergilediği için sadece o, popping ve locking dansını çok daha etkileyici yapıyor. Hayranlar aşırı derecede büyük ellerini fark ettiler, o da dokunduğu her şeyi kırmaya meyilli olduğu için ellerini “sihirli/büyülü” diye tanımlıyor.

💥 JAEMIN 💥

NCT DREAM’in lider dansçı ve rapçilerinden olan Jaemin sahnede bir dinamo. Seul Sahne Sanatları Okulu’na giden Jaemin, sadece yetenekli bir dansçı değil aynı zamanda piyanonun dilinden de anlamakta. Performans sergilemediğinde ise badminton maçları yapmaktan hoşlanır.

💥 YUTA 💥

Japonya – Osaka doğumlu Yuta, köpek sever, büyük bir takoyaki ve Japon atıştırmalığı olan terbiyelenmiş ahtapot hayranı. O kadar çok seviyor ki insanlar NCT 127 rapçisi ve vokalistini “Takoyaki Prensi” olarak adlandırıyor. Diğer bir yandan feci bir futbol sever ve sahada bir kaç yetenekten daha fazlasına sahip. Eğer onunla çıkmayı düşünürseniz, ondan 15 santim daha kısa olduğunuza emin olun. Minyon kızlardan hoşlanıyor da.

💥 HAECHAN 💥

Kitapçı gibi görünen Haechan, NCT 127 ve NCT DREAM’in dansçısı olarak dans hareketlerini sergilediğinde, görünüşünden dolayı kimseyi yargılamamak gerektiğini kanıtlıyor resmen. Üstelik o grubun ruh halini belirleyenlerden birisi, hep birlikte olduklarında ise kişiliğini daha da parlak bir şekilde ortaya koyuyor. Yurdu her zaman temiz tuttuğu için grup arkadaşları onu birlikte yaşamak için en ideal insanlardan biri olarak tanımlıyor.

💥 CHENLE 💥

Kaderinde bir KPOP yıldızı olmak yazılı olan biri varsa o kişi Chenle’dur! Yetenek ve performans becerileri ile kendini apaçık belli ettiği için yalnızca iki aylık bir eğitimden sonra NCT DREAM’in ana vokali olarak çıkış yaptı. Çin doğumlu şarkıcı, kızarmış yumurtayı cidden çok seviyor. Günde dört kez pişirip yiyor. Belki sırrı budur ha?

💥 TAEIL 💥

Favori yemeği olarak “et”i listeleyen biri halkın çoğuyla iyi anlaşmak için can atıyor. NCT U ve NCT 127’in ana vokali Taeil ayrıca SHINee ve Kim Bum Soo’nun büyük bir hayranı ve muhtemelen hayranlarıyla onların üstünden bilgiçlik taslamayı düşünmüyor. Seul yerlisi yetenekli bir gitarist, NCT üyelerinden yakın arkadaşları olarak -ve ayrıca onun oda arkadaşları olan Winwin ve Yuta- bunu onaylıyor.

💥 KUN 💥

NCT’nin yeni yüzlerinden olan Kun, etkileyici bir müzikal kökene sahip. Fujianlı olan üye, Pekin Çağdaş Müzik Endüstrisi’nden mezun oldu ve piyano çalmayı gerçekten çok iyi biliyor. Ekim 2015’te SM’in çaylaklarından biri olarak tanıtıldı ve nihayet çıkışıyla birlikte büyük bir sıçrama yapmak için hazır.

💥 JOHNNY 💥

NCT 127’in rapçisi ve dançısı Johnny, memleketi Şikago’da SM Entertainment’in global seçmelerine katıldığı 2007 yılından itibaren KPOP yıldızı olmak için eğitim aldı. Jaehyun’la birlikte NCT’nin radyo programı NCT’s Night Night’ı sunuyor. Grup üyeleri tarafından sevimli bir takma ad olan “Herkesin Oppası” lakabı verildi. Arkadaşları olan EXO Kai, Chanyeol, Sehun ve Suho ile çıkış öncesi eğitim aldı.

💥 LUCAS 💥

Lucas Çin’de doğmuş ve büyümüş olabilir ama baharatlı yiyeceklere duyduğu sevgiyi Taylandlı annesinden alıyor. Çok kültürlü bir evde büyümesi Kanton Lehçesi, İngilizce ve Korece dahil olmak üzere birden fazla dili konuşabilmesini sağlamış. Bilgisayar oyunlarını çok seviyor ama hali hazırdaki NCT U ile çıkışından dolayı şimdilik bunu arka plana atmak zorunda kalacak.

💥 DOYOUNG 💥

Kore televizyon seyircisi onu Noel Partisi ve Barbie Bebek makyajı görünümü için yaratmak için mücadele ettiği Lipstick Prince programından tanıyor olabilir. Şöhret aslında onun kanında var. Aktör abisi Gong Myung, Drinking Solo ve The Happy Loner’daki rolleri nedeniyle ödüllere aday gösterildi. 180 boyundaki Doyoung, NCT U ve NCT 127’in en uzun üyelerinden biri. Ancak endâmıyla dikkat çektiği kadar yetenekleriyle de göze çarpıyor.

💥 RENJUN 💥

Eğer, Moomin çizmek için birisine ihtiyaç duyarsanız Renjun tam adamı! NCT DREAM’in lider vokali, sevdiği hobilerden biri olarak çizgi film/anime karakteri çizmek olarak belirtiyor. Aşırı sevdiği bir diğer şey olan sığır eti yahnisinin tadını çıkarabilmek için bir gün NCT DREAM üyeleri ile Çin’e seyahat etmek istiyor.

💥 JENO 💥

NCT DREAM’in lider dançısı Jeno, hareket halindeyken keman çalma mahareti gösterdiği gibi birden çok yeteneğe sahip. Üstelik MY SMT’in bir bölümünde ve NCT LIFE’da görüldüğü kadarıyla gitar çalmada da oldukça becerikli. Yapamayacağı tek şey kedilerle vakit geçirmek gibi görünüyor. Sebebi ise onlara alerjisi olması. Fakat ailesi üç tane tüylü kedi almaktan vazgeçmedi!

💥 MARK 💥

Mark an itibariyle NCT U, NCT 127 ve NCT DREAM’de yer alan bir üye! Kanada, Vancouverlı olduğu için akıcı şekilde İngilizce ve Korece konuşuyor. Hatta Jaehyun, bazen Mark’ın uykusunda her iki dilde de rap yaptığını söylüyor!

Kaynak: mtvasia
TR Çeviri: SoneStarJ

Your reaction?
SİNİRLİ SİNİRLİ
36
SİNİRLİ
PONÇİK PONÇİK
43
PONÇİK
MUTSUZ MUTSUZ
75
MUTSUZ
AMANIN! AMANIN!
74
AMANIN!
VIRUUM VIRUUM
31
VIRUUM
Love Love
309
Love
BEN ŞOK BEN ŞOK
36
BEN ŞOK
Win Win
55
Win
WTF WTF
69
WTF

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in